www.cpssu.org
Dnešní datum: 15. 11. 2019   Czech-Slovak Political Science Students' Union  
kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka

Analýzy a komentáře

Osobnosti
Politické ideologie
Volby a strany
Volby v ČR a SR

Archiv článků

E-knihovna
Linky
Satira


kulatý roh  CPSSUkulatý roh
AKTUALITY
Co je CPSSU?
Kdo je kdo v CPSSU
Kontakty

Archiv akcí
Soustředění CPSSU
CPSSU v médiích

Partneři CPSSU
Dokumenty CPSSU
Akademické spolky
Historie CPSSU

CPSSU

* Zpráva o přípravném setkání ke III. Konferenci visegrádské mládeže

Vydáno dne 22. 03. 2003 (4076 přečtení)

Ve dnech 21.-23. února 2003 se v obci Vernár u Popradu uskutečnilo přípravné setkání ke III. Konferenci visegrádské mládeže, která proběhne ve dnech 17.-24. března 2003 v Bratislavě a v Banskej Bystrici. Setkání se zúčastnili zástupci všech organizací sdružených v Konfederaci visegrádské mládeže s výjimkou CESPO (HU) a AMO (CZ). Za organizátory byli přítomni prezident FOMES Pavol Kučmáš a členové FOMES Radim Rehák a Matúš Bušovský, CPSSU reprezentoval Petr Just, CMD-Varšava Bartek Janicki, CMD-Krakov Anna Sedzik a za CEYI Peter Kolossa.

Organizace schůzky byla negativně poznamenána faktem, že zástupci Maďarska a Polska dorazili až v sobotu dopoledne, respektive odpoledne. A to i přes to, že podle pokynů, které znali dopředu, měli přijet nejpozději v pátek po obědě. Samotná schůzka tedy začala až v sobotu v podvečer. P. Kučmáš nejprve s ohledem na výše zmíněné nedostatky apeloval na všechny, aby do Bratislavy přijeli 17.3.2003 nejpozději v 15 hodin.

Poté seznámil přítomné s průběhem posledních příprav na konferenci a s aktualizovaným programem a technickými detaily. Na konferenci se bude platit registrační poplatek ve výši 30 euro (cca 1000 Kč). Doprava během konference zajišťována autobusy, které formou sponzorství poskytne Univerzita Mateje Bela (Banská Bystrica). Slavnostního zahájení se zúčastní ministr zahraničních věcí Slovenska Eduard Kukan a velvyslanci CZ, PL a HU. Informoval také, že závěry práce jednotlivých výborů budou předloženy předsedovi Zahraničního výboru Národní rady SR Jánu Figeľovi a slovenským delegátům v Konventu EU. Kromě práce ve výborech a panelech čeká delegáty mimo jiné také návštěva parlamentu, národních zastupitelských úřadů, diskuse s představiteli ekonomické a politické sféry, think-tanků a akademiky.

V následné diskusi k programu zazněly od polských delegátů připomínky, že na konferenci je věnováno málo prostoru tématům jako spolupráce našich organizací, výměna informací o fund-raisingu, přípravě a realizaci projektů, možností využívání nadací a fondů atd. Navrhovali věnovat těmto otázkám celou druhou část konference (Banská Bystrica). Ve svém diskusním příspěvku jsem sice uvítal témata, se kterými polští kolegové přišli, ale pozastavil jsem se nad tím, že své připomínky neposlali dříve, když návrh programu konference již minimálně měsíc před přípravnou schůzkou měli. Odmítl jsem jimi navrhovaný poměrně výrazný zásah do již připraveného programu konference 3 týdny před jejím zahájením. Navrhl jsem kompromisní řešení, které počítá se zařazeních těchto témat, ale v menší míře (1 panel či výbor) než Poláci navrhovali, a to z důvodu, aby to nenabouralo program konference, který je již hotový a potvrzený ze strany pozvaných hostů. Můj návrh byl akceptován jak slovenskými organizátory konference, tak maďarským zástupcem. Poláci s ním sice nesouhlasili, ale když viděli, že jsou jediní (neradi) ustoupili.

P. Kučmáš a P. Just informovali o tom , že dvě organizace požádaly o vstup do Konfederace. Jedná se o Students Forum 2000 (CZ) a Association of Fern Flower (PL). Zástupci těchto organizací se zúčastní části konference, aby svoje organizace představili. O jejich přistoupení se rozhode v souladu s Chartou KVM na konferenci, konkrétně v neděli 23.3.2003.

Vypracoval: Petr Just, 24.2.2003


Celý článek | Autor: Petr Just | Počet komentářů: 45 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

kulatý roh  Anketakulatý roh
Čo je podľa vás dôvodom negatívneho postoja mnohých Európanov voči Spojeným štátom Americkým?

Neznalosť americkej kultúry
8050 (8050 hl.)
Rozdiel v bohatstve
4246 (4246 hl.)
Americká zahraničná politika
6129 (6129 hl.)
Iný dôvod (napr. história)
4138 (4138 hl.)
Neexistuje racionálny dôvod
4754 (4754 hl.)

Celkem hlasovalo: 27317
  (Starší ankety)


kulatý roh  Novinkykulatý roh
18.03.2007: Diskusie k článkom na cpssu.org
Po dlhšom čase opäť umožňujeme našim čitateľom diskutovať o článkoch na cpssu.org. Bohužiaľ staršie komentáre boli odstránené v rámci technického riešenia odstránenia tzv. spamu z našich diskusií. Upozorňujeme tiež prispievateľov, že maximálna dĺžka komentára je 10 000 znakov.

19.12.2006: PF 2007
Redakcia cpssu.org praje všetkým čitateľom príjemné prežitie vianočných sviatkov a veľa úspechov v novom roku 2007.

Zhrnutie roku 2006 si môžete prečítať v komentári Petra Justa.

31.10.2006: Projekt Ekonomie pro politology pokračuje
V akademickom roku 2006/2007 pokračujeme s projektom CPSSU Ekonomie pro politology, ktorý je zameraný na prakticky orientovanú výuku ekonómie pre študentov politólogie, mezinárodnych vzťahov a príbuzných oborov. Viac informácií nájdete v článku Ekonomie pro politology.

Od 14. 12. 2006 sledujeme návštevnosť cpssu.org:

Táto stránka bola vytvorená prostredníctvom redakčného systému phpRS.
Grafickú podobu pripravil Pavol Minárik