www.cpssu.org
Dnešní datum: 20. 11. 2019   Czech-Slovak Political Science Students' Union  
kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka

Analýzy a komentáře

Osobnosti
Politické ideologie
Volby a strany
Volby v ČR a SR

Archiv článků

E-knihovna
Linky
Satira


kulatý roh  CPSSUkulatý roh
AKTUALITY
Co je CPSSU?
Kdo je kdo v CPSSU
Kontakty

Archiv akcí
Soustředění CPSSU
CPSSU v médiích

Partneři CPSSU
Dokumenty CPSSU
Akademické spolky
Historie CPSSU

CPSSU

* Zápis z 4. zasedání Rady CPSSU ze dne 3. března 2003

Vydáno dne 23. 03. 2003 (4528 přečtení)

Přítomni: Petr Just, Andrej Nosko, Pavla Nová, Martin Oravec, Vladislav Šimák

  1. Aktualizovaný přehled akcí: Martin Oravec a Petr Just informovali o diskusní akci na téma „Rozpad Československa“, která se uskuteční ve středu 12.3.2003 v 17 hodin v Jinonicích. Hosty budou Bohumil Doležal a Fedor Gál, moderuje Martin Oravec. Internetovou propagaci zařídil Andrej Nosko, plakátovou propagaci zařídí Petr Just, Martin Oravec a Vladislav Šimák. Po tomto tématu bude otevřeno téma „Zásah v Iráku“. Martin Oravec informoval o příspěvcích, které budou uveřejněny na www.cpssu.org, Petr Just osloví případné hosty následné diskuse (IMS, IPS). Další témata, která budou následovat, jsou „Přímá volba prezidenta: ano či ne“ (Pavla Nová) a Společná zahraniční a bezpečnostní politika EU“ (Vladislav Šimák).
  2. Spolupráce s PCFPD: Petr Just a Andrej Nosko informovali o setkání s představiteli Vzdělávacího centra na podporu demokracie (PCFPD). CPSSU se bude spolupodílet na organizaci akce „Vzdělávací systémy zemí V4“, kterou PCFPD pořádá. Prostřednictvím partnerů v rámci Konfederace visegrádské mládeže zajistí CPSSU studenty z Polska, Maďarska a Slovenska do jednotlivých panelů. Předběžný pracovní termín je čtvrtek 24.4.2003, celý den na MZV. Registrace případných zájemců nutná!!!!! Svoji účast nahlaste do 31.3.2003 Andrejovi Noskovi (diplomat(at)centrum.sk).
  3. Přípravná schůzka ke III. Konferenci visegrádské mládeže: Rada vzala na vědomí zprávu Petra Justa o průběhu a výsledcích přípravné schůzky k III. Konferenci visegrádské mládeže. Zpráva je přílohou tohoto zápisu. V této souvislosti vzala Rada na vědomí složení delegace CPSSU na konferenci s ohledem na pravidla pro účast na konferencích. Za CPSSU se zúčastní: Jaromír Baxa, Petr Just, Jakub Lunter, Andrej Nosko, Pavla Nová, Rostislav Pludra a Vladislav Šimák.
  4. Vnitřní záležitosti, členská základna: Rada podpořila uskutečnění neformálních setkání, náborových akcí i individuálních konzultací s vytipovanými potencionálními členy. Petr Just informoval, že již hovořil s třemi „odpadlíky“ z CPSSU o jejich případném návratu. Dva o návratu uvažují, třetí již ne, ale projevil zájem s CPSSU spolupracovat na projektech, které by se shodovaly s jeho studijními zájmy.
  5. Finanční záležitosti: Pavla Nová informovala, že členské příspěvky za rok 2003 zaplatil zatím pouze jeden člen.
  6. P.R. a informace: Andrej Nosko a Martin Oravec informovali o provozu stránky www.cpssu.org a znovu vyzvali k větší publikační aktivitě členů. Martin Oravec dále informoval, že sbírá kontakty na příbuzné, partnerské či spolupracující jednotlivce i instituce, kteří budou zařazeni v externím e-mailovém rozesílači.
Petr Just
předseda CPSSU

Vladislav Šimák
člen Rady CPSSUCelý článek | Autor: Petr Just | Počet komentářů: 28 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

kulatý roh  Anketakulatý roh
Čo je podľa vás dôvodom negatívneho postoja mnohých Európanov voči Spojeným štátom Americkým?

Neznalosť americkej kultúry
8053 (8053 hl.)
Rozdiel v bohatstve
4248 (4248 hl.)
Americká zahraničná politika
6131 (6131 hl.)
Iný dôvod (napr. história)
4138 (4138 hl.)
Neexistuje racionálny dôvod
4761 (4761 hl.)

Celkem hlasovalo: 27331
  (Starší ankety)


kulatý roh  Novinkykulatý roh
18.03.2007: Diskusie k článkom na cpssu.org
Po dlhšom čase opäť umožňujeme našim čitateľom diskutovať o článkoch na cpssu.org. Bohužiaľ staršie komentáre boli odstránené v rámci technického riešenia odstránenia tzv. spamu z našich diskusií. Upozorňujeme tiež prispievateľov, že maximálna dĺžka komentára je 10 000 znakov.

19.12.2006: PF 2007
Redakcia cpssu.org praje všetkým čitateľom príjemné prežitie vianočných sviatkov a veľa úspechov v novom roku 2007.

Zhrnutie roku 2006 si môžete prečítať v komentári Petra Justa.

31.10.2006: Projekt Ekonomie pro politology pokračuje
V akademickom roku 2006/2007 pokračujeme s projektom CPSSU Ekonomie pro politology, ktorý je zameraný na prakticky orientovanú výuku ekonómie pre študentov politólogie, mezinárodnych vzťahov a príbuzných oborov. Viac informácií nájdete v článku Ekonomie pro politology.

Od 14. 12. 2006 sledujeme návštevnosť cpssu.org:

Táto stránka bola vytvorená prostredníctvom redakčného systému phpRS.
Grafickú podobu pripravil Pavol Minárik