www.cpssu.org
Dnešní datum: 20. 10. 2019   Czech-Slovak Political Science Students' Union  
kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka

Analýzy a komentáře

Osobnosti
Politické ideologie
Volby a strany
Volby v ČR a SR

Archiv článků

E-knihovna
Linky
Satira


kulatý roh  CPSSUkulatý roh
AKTUALITY
Co je CPSSU?
Kdo je kdo v CPSSU
Kontakty

Archiv akcí
Soustředění CPSSU
CPSSU v médiích

Partneři CPSSU
Dokumenty CPSSU
Akademické spolky
Historie CPSSU

Různé

* Neziskové organizace se představily v pražském Národním muzeu

Vydáno dne 15. 06. 2003 (5042 přečtení)

PRAHA 19. června (ČTK) - Ochrana lidských práv, vzdělávání, aktivity mladých a rozvoj občanské společnosti - to jsou pouze některé z oblastí, o nichž se dnes mohli více dozvědět návštěvníci pražského Národního muzea. Konal se zde již čtvrtý ročník veletrhu neziskových organizací. Letos se ho zúčastnilo na šest desítek nevládních organizací nejen z České republiky.

"Lidé přicházejí a zajímají se hlavně o to, co děláme, jaké akce pořádáme," řekl ČTK Petr Just z Unie studentů politických věd. Společně s kolegy z dalších zemí takzvané visegrádské čtyřky, v níž jsou kromě České republiky, také Slovensko, Polsko a Maďarsko, připravují na příští rok v Praze konferenci visegrádské mládeže.

Na veletrhu neziskových organizací se představila také celá řada humanitárních sdružení, například Adra, která pomáhala třeba lidem v Čečensku, Kosovu, Turecku, Dagestánu nebo v Bosně. K vidění byly rovněž panely, na nichž se prezentovalo sdružení Za starou Ostravu, Poradna pro občanská a lidská práva či zahraniční neziskové organizace, například z estonského Tallinnu.

Veletrh neziskových organizací pořádá Studentské fórum. Jeho hlavním smyslem je podle organizátorů přesvědčení, že neziskové organizace představují klíčový prvek při vzniku silné občanské společnosti. Ze stejného důvodu převzal nad veletrhem záštitu bývalý prezident Václav Havel.

Přestože neziskové organizace pomáhají lidem často ve velmi tíživých situacích, o jejich práci veřejnost dnes příliš velký zájem neprojevila. Někteří návštěvníci Národního muzea využili volného vstupu spíše k prohlídce stálých muzejních expozic.

vsj rot


Celý článek | Autor: Petr Just | Počet komentářů: 39 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Zpravodajství ČTK

kulatý roh  Anketakulatý roh
Čo je podľa vás dôvodom negatívneho postoja mnohých Európanov voči Spojeným štátom Americkým?

Neznalosť americkej kultúry
8027 (8027 hl.)
Rozdiel v bohatstve
4229 (4229 hl.)
Americká zahraničná politika
6107 (6107 hl.)
Iný dôvod (napr. história)
4131 (4131 hl.)
Neexistuje racionálny dôvod
4730 (4730 hl.)

Celkem hlasovalo: 27224
  (Starší ankety)


kulatý roh  Novinkykulatý roh
18.03.2007: Diskusie k článkom na cpssu.org
Po dlhšom čase opäť umožňujeme našim čitateľom diskutovať o článkoch na cpssu.org. Bohužiaľ staršie komentáre boli odstránené v rámci technického riešenia odstránenia tzv. spamu z našich diskusií. Upozorňujeme tiež prispievateľov, že maximálna dĺžka komentára je 10 000 znakov.

19.12.2006: PF 2007
Redakcia cpssu.org praje všetkým čitateľom príjemné prežitie vianočných sviatkov a veľa úspechov v novom roku 2007.

Zhrnutie roku 2006 si môžete prečítať v komentári Petra Justa.

31.10.2006: Projekt Ekonomie pro politology pokračuje
V akademickom roku 2006/2007 pokračujeme s projektom CPSSU Ekonomie pro politology, ktorý je zameraný na prakticky orientovanú výuku ekonómie pre študentov politólogie, mezinárodnych vzťahov a príbuzných oborov. Viac informácií nájdete v článku Ekonomie pro politology.

Od 14. 12. 2006 sledujeme návštevnosť cpssu.org:

Táto stránka bola vytvorená prostredníctvom redakčného systému phpRS.
Grafickú podobu pripravil Pavol Minárik