www.cpssu.org
Dnešní datum: 24. 11. 2017   Czech-Slovak Political Science Students' Union  
kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka

Analýzy a komentáře

Osobnosti
Politické ideologie
Volby a strany
Volby v ČR a SR

Archiv článků

E-knihovna
Linky
Satira


kulatý roh  CPSSUkulatý roh
AKTUALITY
Co je CPSSU?
Kdo je kdo v CPSSU
Kontakty

Archiv akcí
Soustředění CPSSU
CPSSU v médiích

Partneři CPSSU
Dokumenty CPSSU
Akademické spolky
Historie CPSSU

CPSSU

* Petr Just, bývalý předseda CPSSU

Vydáno dne 12. 11. 2003 (7823 přečtení)

Osobní údaje:

Studium:

  • 1998-2002: Univerzita Karlova v Praze, Fakulta sociálních věd (politologie a mezinárodní vztahy - Bc.)
  • 2002-2004: Univerzita Karlova v Praze, Fakulta sociálních věd (politologie - Mgr.)
  • 2002-2003: Univerzita Karlova v Praze, Fakulta sociálních věd, Právnická fakulta - "Europeum" (postgraduální kurz evropských studií)
  • 2003: Oxford University, Univerzita Karlova v Praze (politologie, mezinárodní vztahy, historie) - letní škola na téma "Old and New Ideas of European Federalism"
  • 2003-2004: Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici, Fakulta politických vied a medzinárodných vzťahov (politologie) - semestrální stipendijní pobyt
  • 2003: Stichtig Willem Drees Lezing, Den Haag a Inštitút Max van der Stoela při Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici - kurz "Holandsko – politika a spoločnosť"
  • 2004-nyní: Univerzita Karlova v Praze, Fakulta sociálních věd (politologie) - doktorandské studium
  • 2005: Univerzita Karlova v Praze, Fakulta sociálních věd (politologie - PhDr.)
Aktivity v rámci CPSSU:
  • 09.03.1999-nyní: člen CPSSU
    • 09.03.1999-31.12.2000: člen Rady CPSSU pro vnitřní záležitosti
    • 09.03.1999-31.12.2001: člen redakční rady CPSSU Report a CPSSU Report Online
    • 01.01.2001-31.12.2001: předseda CPSSU
    • 23.04.2001-30.04.2004: koordinátor visegrádských aktivit CPSSU
    • 30.04.2001-30.04.2004: zástupce CPSSU ve Výkonném výboru Konfederace visegrádské mládeže
    • 01.07.2001-31.08.2001: úřadující člen Rady CPSSU pro vnitřní záležitosti
    • 01.01.2003-31.12.2006: předseda CPSSU
    • 01.07.2003-31.12.2006: zástupce CPSSU v Mezinárodní asociaci studentů politických věd - International Association of Political Science Students (IAPSS)
    • 17.11.2003-nyní: čestný člen AS CPSSU při Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici
  • 23.04.2001-30.04.2001: člen delegace CPSSU na I. Konferenci visegrádské mládeže (Warszawa, Krakow, Polsko)
  • 03.03.2002-10.03.2002: člen delegace CPSSU na II. Konferenci visegrádské mládeže (Budapest, Visegrad, Maďarsko)
  • 01.10.2002-31.01.2003: autor a editor Visegrad Yearbook 2003
  • 05.03.2003-06.03.2003: člen delegace CPSSU na konferenci Česko-slovenské vztahy - 10 let po rozdělení (Brno)
  • 17.03.2003-24.03.2003: člen delegace CPSSU na III. Konferenci visegrádské mládeže (Bratislava, Banská Bystrica, Slovensko)
  • 29.04.2003: člen delegace CPSSU na konferenci Vzdělávací systémy zemí visegrádské skupiny (Praha)
  • 05.09.2003-06.09.2003: účastník II. Kongresu českých politologů (Praha)
  • 07.11.2003-09.11.2003: člen delegace CPSSU na konferenci Visegrad Countries - Central Europe (Tata, Maďarsko)
  • 27.02.2004-29.02.2004: účast na pracovním setkání zástupců organizací sdružených v Konfederaci visegrádské mládeže Strenghtening Visegrad Youth: Visegrad Youth Confederation Leaders\' Meeting, které proběhlo ve Varšavě
  • 18.04.2004-23.04.2004: účast na IV. Konferenci visegrádské mládeže v Praze (hlavní organizátor)
  • 19.11.2004-21.11.2004: účast na setkání představitelů členských organizací Konfederace visegrádské mládeže ve Varšavě
  • 03.03.2005-14.06.2005: organizátor Bakalářského semináře (2. ročník)
  • 19.04.2005-24.04.2005: člen delegace CPSSU na V. Konferenci visegrádské mládeže ve Varšavě
  • 03.05.2005-04.05.2005: spolupráce při přípravě NGO Marketu
  • 06.05.2005-08.05.2005: organizátor a účastník 1. jarního soustředění CPSSU
  • 20.02.2006-nyní: organizátor Bakalářského semináře (3. ročník)
  • 02.03.2006-05.03.2006 - účast na mezinárodním semináři Youth Civil Participation: A Challenge for Transitional Countries in Eastern Europe pořádaném Studentským fórem 2000 (Česká Skalice)
Jiné aktivity v oboru politologie:
  • 30.04.2001-nyní: člen Konfederace visegrádské mládeže
    • 30.04.2001-30.04.2004: člen Výkonného výboru Konfederace visegrádské mládeže
    • 23.03.2003-23.04.2004: president Konfederace visegrádské mládeže
  • 05.09.2003-nyní: člen České společnosti pro politické vědy
  • 01.10.2003-nyní: člen Panta Rei, sdružení studentů Fakulty politických vied a medzinárodných vzťahov Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici
  • 01.12.2003-nyní: člen Slovenského združenia pre politické vedy
  • 23.04.2005-nyní: člen Visegrad Youth Association
Pracovní zkušenosti (blízké oboru):
  • 01.04.2000-30.06.2004: parlamentní zpravodaj České informační agentury
  • 01.10.2000-30.09.2003: asistent koordinátorky postgraduálního kurzu Europeum (FSV a PF UK)
  • 01.04.2003-31.03.2005: redaktor měsíčníku Parlamentní zpravodaj
  • 01.10.2003-30.06.2004: přednášející v postgraduálním kurzu Europeum (FSV a PF UK)
  • 01.07.2004-31.12.2004: spolupráce na řešení specifického výzkumného záměru Modely vlád v parlamentních systémech (řešitelka: doc.PhDr. Blanka Říchová, CSc.)
  • 12.07.2004-13.08.2004: stáž na Velvyslanectví České republiky v Bratislavě
  • 01.09.2004-31.12.2004: spolupráce na řešení specifického výzkumného záměru Politická geografie (řešitel: doc.PhDr. Bořivoj Hnízdo)
  • 01.03.2005-nyní: člen redakční rady American Studies Quarterly
  • 01.04.2005-nyní: pracovník Informačního centra o NATO (provozuje: Jagello 2000 - Asociace pro euro-atlantickou spolupráci)
  • 01.04.2005-nyní: podíl na řešení výzkumného záměru Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy pro období 2005-2010 Rozvoj české společnosti v Evropské unii: výzvy a rizika (IPS, CESES)
  • 01.08.2005-nyní: vědecký pracovník Centra pro sociální a ekonomické strategie Univerzity Karlovy v Praze
  • 01.10.2005-nyní: odborný asistent na katedře politologie, Univerzita Karlova v Praze, Fakulta sociálních věd, Institut politologických studií


Publikační činnost (blízká oboru):

monografie, kapitoly v monografiích

  • Just, Petr (editor). The Czech Republic. In: Kégler, Adam (editor-in-chief). Visegrad Yearbook 2003. Budapest: Central European Student Partnership Organization, 2003. (člen centrální redakční rady, editor a autor)
  • Just, Petr. Slovenská republika. In: Cabada, Ladislav - Dvořáková, Vladimíra a kolektiv. Komparace politických systémů III. Praha: Oeconomica - Nakladatelství Vysoké školy ekonomické, 2004. (autor kapitoly, strany 77-114)
  • Just, Petr - Zlatohlávek, Petr. Kontaktní ambasády NATO: nová dimenze zahraniční politiky ČR (2000-2005). Ostrava: Jagello 2000 - Asociace pro euro-atlantickou spolupráci, 2005.
  • Just, Petr. Združenie robotníkov Slovenska ve vládní koalici 1994-1998. In: Hoscheková, Dagmar - Kucharčík, Rudolf. Aktuálne problémy teórie medzinárodných vzťahov a teórie politiky. Banská Bystrica: Univerzita Mateja Bela - Fakulta politických vied a medzinárodných vzťahov a Ústav vedy a výskumu, 2005. (strany 70-90)

  • Just, Petr. Koaliční vládnutí na Slovensku 1990-2002. In: Říchová, Blanka (editorka). Modely vlád v parlamentních systémech. Olomouc: Moneta - FM, 2006. (V TISKU) (autor kapitoly)
  • Just, Petr. Územně-správní vývoj Československa a jeho nástupnických států od roku 1918 do současnosti. In: Hnízdo, Bořivoj (editor). Politická geografie. Praha: 2006. (V TISKU) (autor kapitoly)
články v časopisech (výběr)
  • Just, Petr. Portréty významných - ženy v politice: Vigdís Finnbogadóttir a Sandra Day O\'Connor. IN: CPSSU Report, č. 2/2000.
  • Just, Petr. Nebraska jako výjimka z dvoukomorových legislatur v USA aneb 49:1. IN: Senát, č. 1/2003, strany 1-3 přílohy.
  • Just, Petr - Hladká, Malvína. Cesta k přímé volbě prezidenta na Slovensku IN: Parlamentní zpravodaj, č. 3/2003, strany 10-12.
  • Just, Petr. Slováci řekli ANO Evropské unii. IN: Parlamentní zpravodaj, č. 4/2003, strany 17-18.
  • Just, Petr. Komparace systémů voleb do Evropského parlamentu: Česká republika vs. Slovensko. IN: Parlamentní zpravodaj, č. 5/2003, strany 25-28.
  • Just, Petr. Bude mít Slovensko Senát? IN: Senát, č. 4/2003, strany 1-3 přílohy.
  • Just, Petr. Slovenské koalice - 1. díl (1990-1998). IN: Parlamentní zpravodaj, č. 9/2003, strany 30-33.
  • Just, Petr - Matis, Ján. Slovensko před branami EU. IN: Parlamentní zpravodaj, č. 10/2003, strany 25-26.
  • Just, Petr. Slovenské školství na rozcestí. IN: Parlamentní zpravodaj, č. 1/2004, strany 20-21.
  • Just, Petr. Kdo se chystá do Evropské komise? IN: Parlamentní zpravodaj, č. 2/2004, strany 41-43.
  • Just, Petr. Slovensko a volby do Evropského parlamentu. IN: Panta Rei, 7. ročník, březen 2003, strany 3 a 5 (vyšlo 2.3.2004).
  • Just, Petr. Nebraska: unikameralizmus v americkej politike. IN: Politické vedy, č. 1/2004, strany 103-131.
  • Just, Petr. Hodnotenie vlády a opozície v krajinách V4. (informace o výsledcích mezinárodního výzkumu) IN: Politické vedy, č. 1/2004, strany 219-221.
  • Just, Petr. Referenda na Slovensku. IN: Parlamentní zpravodaj, číslo 4/2004, strany 31-32.
  • Just, Petr. Česká republika vstoupila do Evropské unie s resty. IN: Parlamentní zpravodaj, číslo 5/2004, strany 8-10.
  • Just, Petr. Senát Parlamentu České republiky. IN: Parlamentní zpravodaj, mimořádné číslo 2004.
  • Just, Petr. Zastoupení České republiky v institucích Evropské unie. IN: Parlamentní zpravodaj, číslo 6/2004, strany 22-24.
  • Just, Petr. Poslanci Evropského parlamentu zvolení za Českou republiku. IN: Parlamentní zpravodaj, číslo 7-8/2004, strany 13-16.
  • Just, Petr. Frakce v Evropském parlamentu: Evropská strana lidová - Evropští demokraté. IN: Parlamentní zpravodaj, číslo 9/2004, strany 19-20.
  • Just, Petr. Zelení pokračují v nastoupeném kurzu. IN: Parlamentní zpravodaj, číslo 9/2004, strana 33.
  • Just, Petr. Frakce v Evropském parlamentu: Strana evropských socialistů IN: Parlamentní zpravodaj, číslo 10/2004, strany 20-21.
  • Just, Petr. Petr Pithart: "Pro média jsme nudní, nejsme však zbyteční." IN: Parlamentní zpravodaj, číslo 10/2004, strany 26-28.
  • Just, Petr. Historie doplňovacích voleb do Senátu. IN: Parlamentní zpravodaj, číslo 10/2004, strany 29-30.
  • Just, Petr. Frakce v Evropském parlamentu: Aliance liberálů a demokratů pro Evropu. IN: Parlamentní zpravodaj, číslo 11-12/2004, strany 18-19.
  • Just, Petr. Obhajující senátoři ve volbách většinou štěstí nemají. IN: Parlamentní zpravodaj, číslo 11-12/2004, strany 20-21.
  • Just, Petr. Senát pohledem dvou stálic. IN: Parlamentní zpravodaj, číslo 11-12/2004, strana 24. (rozhovor se senátory Přemyslem Sobotkou a Václavem Jehličkou)
  • Just, Petr - Matyáš, Michal. Kraje čtyři roky "po" se potýkají zejména s nedostatkem financí. IN: Parlamentní zpravodaj, číslo 11-12/2004, strany 28-30.

Celý článek | Autor: Petr Just | Počet komentářů: 81 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

kulatý roh  Anketakulatý roh
Čo je podľa vás dôvodom negatívneho postoja mnohých Európanov voči Spojeným štátom Americkým?

Neznalosť americkej kultúry
6873 (6873 hl.)
Rozdiel v bohatstve
3786 (3786 hl.)
Americká zahraničná politika
5672 (5672 hl.)
Iný dôvod (napr. história)
3650 (3650 hl.)
Neexistuje racionálny dôvod
4126 (4126 hl.)

Celkem hlasovalo: 24107
  (Starší ankety)


kulatý roh  Novinkykulatý roh
18.03.2007: Diskusie k článkom na cpssu.org
Po dlhšom čase opäť umožňujeme našim čitateľom diskutovať o článkoch na cpssu.org. Bohužiaľ staršie komentáre boli odstránené v rámci technického riešenia odstránenia tzv. spamu z našich diskusií. Upozorňujeme tiež prispievateľov, že maximálna dĺžka komentára je 10 000 znakov.

19.12.2006: PF 2007
Redakcia cpssu.org praje všetkým čitateľom príjemné prežitie vianočných sviatkov a veľa úspechov v novom roku 2007.

Zhrnutie roku 2006 si môžete prečítať v komentári Petra Justa.

31.10.2006: Projekt Ekonomie pro politology pokračuje
V akademickom roku 2006/2007 pokračujeme s projektom CPSSU Ekonomie pro politology, ktorý je zameraný na prakticky orientovanú výuku ekonómie pre študentov politólogie, mezinárodnych vzťahov a príbuzných oborov. Viac informácií nájdete v článku Ekonomie pro politology.

Od 14. 12. 2006 sledujeme návštevnosť cpssu.org:

Táto stránka bola vytvorená prostredníctvom redakčného systému phpRS.
Grafickú podobu pripravil Pavol Minárik