www.cpssu.org
Dnešní datum: 15. 11. 2019   Czech-Slovak Political Science Students' Union  
kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka

Analýzy a komentáře

Osobnosti
Politické ideologie
Volby a strany
Volby v ČR a SR

Archiv článků

E-knihovna
Linky
Satira


kulatý roh  CPSSUkulatý roh
AKTUALITY
Co je CPSSU?
Kdo je kdo v CPSSU
Kontakty

Archiv akcí
Soustředění CPSSU
CPSSU v médiích

Partneři CPSSU
Dokumenty CPSSU
Akademické spolky
Historie CPSSU

CPSSU

* Zápis z 2. zasedání Rady CPSSU ze dne 23. února 2005

Vydáno dne 00. 03. 2005 (4159 přečtení)

Přítomni: Stanislav Adámek, Jaromír Baxa, Jindřich Čermák, Petr Just, Ján Matis, Pavol Minárik, Andrej Nosko, Michal Trník

1. Schválení programu:

Návrh programu:

 • 1. Schválení programu
 • 2. Určení ověřovatele zápisu
 • 3. Informace o ukončení Valné hromady
 • 4. Návrhy na mezispolkovou spolupráci
 • 5. V. konference visegrádské mládeže
 • 6. Různé

Usnesení č. Ru 2005/7: Rada CPSSU schvaluje program zasedání v předloženém znění (8-0-0).

2. Určení ověřovatele zápisu:

Usnesení č. Ru 2005/8: Rada CPSSU v souladu se svým usnesením č. Ru 2004/2 ze dne 26.2.2004 určuje ověřovatelem zápisu 2. zasedání Andreje Noska (7-0-1).

3. Informace o ukončení Valné hromady:

P. Just informoval, že dne 2. února 2005 ve 24:00 hodin byla ukončena Valná hromada. V současné době probíhá kontrola zápisu mezi předsedajícím a jednotlivými ověřovateli z Prahy, Plzně a Banskej Bystrice. Po ověření bude zápis umístněn na internetových stránkách CPSSU a kopie budou rozeslány všem spolkům. Na tomto místě P. Just vyzdvihl práci všech ověřovatelů zasedání, zejména pak Pavla Netolického, díky jehož organizačním schopnostem proběhla Valná hromada relativně pohodově a všechny vzniklé problémy byly vyřešeny pohotově. Všechny zmíněné problémy byly technického rázu, často vzniklé na straně „atlasu“ či „seznamu“.

Obecně lze konstatovat, že zvolený model Valné hromady nebyl zase až tak špatný. Jediné negativum lze spatřit v tom, že není tak flexibilní, jako by bylo projednávání na klasickém zasedání. Do příští Valné hromady je nyní necelý rok čas zhodnotit použitý model a případně navrhnout nějaké dodatky, změny, či nápady.

4. Návrhy na mezispolkovou spolupráci:

K výzvě předsedajícího z konce minulého zasedání týkající se námětů na mezispolkovou činnost zaslali členové Rady CPSSU zatím následující reakce:

 • Andrej Nosko pokládá za první důležitý krok vzájemně se poznat. Andrej proto v první fázi navrhuje "urobit výjazdne zasadnutie alebo návštevu na nejakej akcii poriadanej Plzeňákmi a opačne, v podstate by nebol problem pozvat aj Bystričanov".
 • Petr Just se připojuje se k výše uvedenému návrhu Andreje; mimo to přidává návrh na spolupráci v „odborné“ rovině, založení jakýchsi research groups, které by sdružovaly členy CPSSU ze všech spolků na základě zájmu o určitou oblast z politologie, mezinárodních vztahů a příbuzných oblastí. Varuje ale před zakládáním pracovních skupin jenom pro to, aby existovaly – diskusi na toto téma jsme už před lety v CPSSU vedli: efektivnější postup se jeví zakládat skupiny až po stanovení konkrétní náplně, nikoli ustavit skupinu a pak hledat, čím ji naplnit. Výsledkem práce těchto skupin by mohly být např. publikované studie (ať už by byly publikované na www stránkách či v tištěné podobě formou určitého „samizdatu“), završením by mohla být třeba i nějaká diskusní akce na dané téma či nějaká menší (jednodenní) konference. Skupiny by měly vznikat spontánně, autonomně a z iniciativy členů, nikoli „příkazem“ z Rady. Iniciátor by pouze Radu informoval o založení skupiny, aby v tom byl alespoň trochu pořádek a nedocházelo např. k vytváření více skupin k jedné problematice.
Další návrhy P. Just zatím nedostal, uvítá však i nadále vznášení námětů na posílení mezispolkové spolupráce. Jedná se totiž o trvalou – nikoli jednorázovou – záležitost.

Diskuse k předneseným příspěvkům, návrhy závěrů:

 • Stanislav Adámek: "Myslím, že to setkání je výborný nápad. I ty pracovní skupiny. Jsem rád, že se bude něco dít."
 • Petr Just: "Příští zasedání (3/2005) navrhnu k diskusi nějaká rámcová pravidla pro vznik a působení pracovních skupin. Po připomínkovém řízení předložím na další zasedání (4/2005) závěrečný text ke schválení Radou CPSSU. Uvítám veškeré náměty na to, co by mělo tento rámcový dokument obsahovat."
5. V. konference visegrádské mládeže:

Polští organizátoři V. konference visegrádské mládeže informovali P. Justa, že ve stanoveném termínu se za CPSSU zaregistrovali (abecedně): Ramzi Abu Eid (PH), Petr Just (PH), Tomáš Lapáček (PH), Pavol Minárik (PH), Petr Piškula (PH) a Peter Tkačenko (BB).

Zároveň bylo vyhlášeno druhé kolo registrace s cílem doplnění dosud volných míst. Termín pro přihlášky je 10.3.2005, uchazeč už ale musí počítat se zvýšeným registračním poplatkem (70 euro).

6. Různé:

 • a) S. Adámek informoval, že server www.e-polis.cz prošel změnami a bude mít nyní stálou redakční radu. Informoval o možnosti publikovat zde své práce.
 • b) Příští zasedání Rady CPSSU se uskuteční v polovině března 2005. Podněty k programu a agendě očekávám do 14.3.2005.
V Praze dne 23. února 2005

Petr Just, v.r.
předseda CPSSU

Andrej Nosko, v.r.
ověřovatel zápisu
Celý článek | Autor: Petr Just | Počet komentářů: 31151 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

kulatý roh  Anketakulatý roh
Čo je podľa vás dôvodom negatívneho postoja mnohých Európanov voči Spojeným štátom Americkým?

Neznalosť americkej kultúry
8050 (8050 hl.)
Rozdiel v bohatstve
4246 (4246 hl.)
Americká zahraničná politika
6129 (6129 hl.)
Iný dôvod (napr. história)
4138 (4138 hl.)
Neexistuje racionálny dôvod
4754 (4754 hl.)

Celkem hlasovalo: 27317
  (Starší ankety)


kulatý roh  Novinkykulatý roh
18.03.2007: Diskusie k článkom na cpssu.org
Po dlhšom čase opäť umožňujeme našim čitateľom diskutovať o článkoch na cpssu.org. Bohužiaľ staršie komentáre boli odstránené v rámci technického riešenia odstránenia tzv. spamu z našich diskusií. Upozorňujeme tiež prispievateľov, že maximálna dĺžka komentára je 10 000 znakov.

19.12.2006: PF 2007
Redakcia cpssu.org praje všetkým čitateľom príjemné prežitie vianočných sviatkov a veľa úspechov v novom roku 2007.

Zhrnutie roku 2006 si môžete prečítať v komentári Petra Justa.

31.10.2006: Projekt Ekonomie pro politology pokračuje
V akademickom roku 2006/2007 pokračujeme s projektom CPSSU Ekonomie pro politology, ktorý je zameraný na prakticky orientovanú výuku ekonómie pre študentov politólogie, mezinárodnych vzťahov a príbuzných oborov. Viac informácií nájdete v článku Ekonomie pro politology.

Od 14. 12. 2006 sledujeme návštevnosť cpssu.org:

Táto stránka bola vytvorená prostredníctvom redakčného systému phpRS.
Grafickú podobu pripravil Pavol Minárik